Potrebuje ročné dieťa slnečné okuliare a opaľovací krém?

Zodpovedané
22. apr 2020

Dobrý deň,

syn bude mať koncom júla rok.

Je potrebné, alebo je nevhodné zadovážiť mu slnečné okuliare?

Má si chrániť očká len klobúčikom alebo šiltovkou?

Dosť sú reklamované okuliare značky Kietla.

Je táto značka vhodná, alebo to máme riešiť v očnej optike?

Niekde som čítala, že dieťa do 2 rokov nie je vhodné natierať opaľovacím krémom a treba ho držať mimo priameho slnka.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

mimo priameho slnka v čase do 11 do 15tej hodiny je určite dieťa vhodné držať. Opaľovací krém s vysokým filtrom však aplikovať na odhalené časti tela určite treba.

Čo sa týka slnečných okuliarov, viem o tejto značke. Či je to vhodné? Nie je to nevyhnutné, ale nie je to ani nevhodné, nie je tým čo pokaziť.

Každopádne klobúčik na hlavu dieťatka patrí aj v tom prípade, ak by ste sa rozhodli okuliarky kúpiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas