Prechádza moja 8 mesačná dcérka separačnou úzkosťou?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoved na otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Dcérka má 8 mesiacov. Začala sa báť cudzích ľudí, dokonca aj svokry a manželovej babky. Keď ju vezmú na ruky, tak začne strašne plakať a pozerať kde som. Keď sa hráme a od nej odídem, tak začne plakať. Niekedy neplače a hrá sa ďalej. Keď ju kŕmi manžel, tak začne plakať a musím ju kŕmiť ja. Potom to prenechám manželovi a papá ďalej.

Môžem to považovať ako náznak separačnej úzkosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednoznačne áno.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas