Prečo 5 dňový novorodenec už 3 dni nekakal?

Zodpovedané
1. aug 2019

Dobrý deň,

moja otázka sa týka stolice 5 dňového novorodenca.

Hneď v prvý deň, keď sa narodil, tak mal stolicu. Ďalší deň mal stolicu večer a teraz 3 dni stolica nebola. Je plne dojčený, budí sa na jedenie každé 2-3 hodiny. Je spokojný. Keď zaspí na prsníku o chvíľu je hore a plače, takže ešte ho dokojím.

Prečo už 3 dni nemal stolicu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to normálne.

U dojčeného novorodenca môže byť stolica do takmer každej plienky alebo aj raz 5-7dní. Dôležité je sledovať to, čo píšete, aby bolo dieťatko spokojné, nevracalo prúdom, aby, keď stolica odchádza - odchádzala spontánne, bez prímesí krvi.

Jedenie každé 2-3 hodiny je výborné. Plač chvíľu po zaspatí je taktiež normálny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas