Prečo 9 mesačný synček odmieta hladkanie?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

mám 9 mesačného synčeka, ktorý zrazu nechce, aby som ho hladkala. Keď zaspáva a chcem ho pohladkať, tak mi to dovolí len sem-tam. Niekedy mám pocit, že mu to prekáža. Viem, že autistické detičky nemajú radi kontakt.

Inak je veľmi šikovný pretáča sa, lozí, štvornožkuje. Chce si sadnúť a začína sa stavať. Bľaboce, udrží kontakt a usmieva sa. Avšak pri iných ľuďoch nedovolí, aby ho pohladkali po rúčke. Ak sa ho nedotýkajú, tak ich iba pozoruje. Neusmeje sa na nich a pohľadom hľadá, kde som. Ak ho mám na rukách, tak je v pohode. Ak si ho vezme napr. svorka, ktorú dlho nevidel, tak začne plakať.

Čo si o tom myslíte?

Ďakujem

Dobrý deň,

že reaguje ako neurotypické (teda normálne) dieťatko. Veľa detí je naviazaných na mamu a u iných detí byť nechcú. To je o povahe.

Čo sa týka hladkania, nateraz sa mu asi nepáči. Vôbec by som neuvažovala iným smerom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas