Prečo je ovsený a ryžový nápoj nevhodný pre dojčatá?

Zodpovedané
24. júl 2020

Dobrý deň,

môjho 8 mesačného syna ešte dojčím podvečer mu zarábam kašu s vodou. Alebo varím vločky.

Napadlo mi, že môžem použiť ryžové a ovsené mlieko, ryžu a aj ovos má zavedený. Raz som mu uvarila kašu z vločiek a ryžového mlieka, ale dnes som si všimla upozornenie na obale, že je to nevhodné na výživu pre dojčatá.

Z akého dôvodu je tomu tak?

Ďakujem

Dobrý deň,

nejde totiž o mlieko ako také, neviem prečo ho tak nesprávne výrobcovia pomenúvajú (aj v prípade tzv. mandľového, kokosového mlieka atď).

To sú všetko rastlinné produkty, ktoré nutrične nezabezpečujú takú výživu ako mlieko živočíšne - materské, kravské, dojčenské.

Navyše z ryžového "mlieka" môže dieťatko zapekať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas