Prečo má 14 mesačný syn upchatý noštek a dýcha ústami?

Zodpovedané
25. apr 2022

Dobrý deň,

môj 14 mesačný syn má už 3 týždne upchatý nos. Prvý týždeň som mu dávala Olynth, ale nepomáhal. Tak mu pediatrička predpísala Pamycon kvapky. Užíval ich týždeň, z nosa mu už netieklo a ani nekýchal. Pri odsávaní odsávačkou nič nešlo von. Napriek tomu ma stále ako keby upchatý nos, dýcha ústami a chrápe. Najviac v noci. Má vyššie pod hlavou aj celú noc zapnutý zvlhčovač vzduchu.

Čím to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporučila by som ORL vyšetrenie - skontrolovať nosnú mandľu, aj keď v tomto veku ešte nebýva zväčšená. Ale môže byť, že má nečo aj strčené v nošteku ani o tom neviete a voľným okom nevidíte alebo niečo iné. To proste odhalí vyšetrenie.

No a ak bude nagtívne, tak proste doliečiť infekt. Inhalovať, inhalovať, inhalovať - Vincentku aj 3x denne po 10 minút. Fúkať nos a odsávať po aplikácii Aliamare do nošteka. Opakovane môžete dať vstrek poležiačky, počklať pár sekúnd, odsať, dať vstrek, počkať odsať.

Prípadne sa dajú kúpiť rastlinné kvapky Sinupret.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas