Prečo má 2,5 ročný syn červené vyrážky na zadku?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný synček prekonal šarlach. Ostala mu drsná husia pokožka, ktorá však po premastení ustúpila.

Na zadočku a na zadnej strane stehien sa mu vyhodili červené vyrážky. Veľmi ho to svrbí. Lekárka mu predpísala len Fenistil kvapky. Vyrážky sa mu rozširujú už po takmer celej nôžke a na lakťoch. Horúčky nemá.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je pomerne škaredý kožný nález, ktorý tým, že sa synček škriabe, tak sa asi rozširuje a môže dochádzať až k sekundárnej bakteriálnej infekcii kože.

Určite by som dávala Rivanol roztok - 3x denne, a natierala Fucidin krémom. Ak nepomáhajú Fenistil kvapky a synček má viac ako 2 roky tak by som vyskúšala Promethazin sirup, ktoré deti viac upokojuje (a teda by sa nemal toľko škriabať).

Každopádne by mal vidieť Váš obvodný lekár tento nález vidieť, pretože aj liečba je v rukách lekára a nie mamičky samotnej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas