Prečo má 9 ročná dcéra každý týždeň bolesti brucha?

Zodpovedané
12. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 9 ročnej dcéry. Asi tri mesiace má skoro každý týždeň bolesti brucha, ktoré sú spojené s vracaním a hnačkou. Trvá to maximálne deň. Ráno vstane s tým, že jej je zle a už sedí na wc.

Na obed je už fit. Dodržiava diétu a v jedle je prieberčivá. Pestrú stravu nemá. Neviem ju donútiť, aby všetko jedla. Zo zeleniny zje maximálne mrkvu z polievky. Jedla by len čisté cestoviny. salámu a vajíčka.

Ako to mám riešiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

cez OL treba spraviť základné vyšetrenia stolice a sono brucha.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas