Prečo má štvorročný syn krv v stolici?

Zodpovedané
11. feb 2020

Dobrý deň,

môj syn bude mat v apríli 4 roky. Cikať a aj kakať chodí na nočník. Občas má pri utieraní riťky krv na papieri krv. Občas má trošičku krvi v stolici. Nie je to často, asi raz za 2 - 3 mesiace.

Pri poslednom kakaní, keď tam mal aj krv, tak hovoril, že ho kakanie bolí.

Čo nám odporúčate?

Jogurty papá skoro každý deň.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

krv v stolici v tomto prípade je zrejme spôsobená tvrdšou stolicou, prípadne väčším množstvom, pri ktorom dochádza k narušeniu sliznice v okolí konečníka.

Nie je potrebná žiadna špeciálna intervencia. Treba si dávať pozor na stravu. To, že papá jogurt každý deň, nie je žiadny problém.

Skôr trošku zvýšiť príjem vodičky, vlákniny zo zeleniny a ovocia, možno menej pečiva, ak ho z neho zapeká. To už isto viete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas