Prečo má synček červené suché fľaky na vnútorných stranách stehien?

Zodpovedané
23. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho synčeka, ktorému asi pred týždňom vyšli červené fľaky. Ako keby mini vyrážky na vnútorných stranách stehien.

Po pár dňoch už akoby vyrážky zmizli, ale fľaky ostali a teraz sa to zdrsnilo. Včera mu na lakťoch pre zmenu sa zdrsnila koža. Ešte má na tele 2 malé fľaky. Sú suché a ich priemer je asi pol cm.

Od čoho to mohlo vzniknúť?

Je to alergia na nejaké jedlo, alebo to je atopický ekzém?

Doteraz to nikdy nemal a jedálniček som nemenila.

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o určitú formu dermatitídy, môže ísť o kontaktnú, alergickú, prípadne začínajúci ekzém, k tomu sa najlepšie vyjadrí lekár po vyšetrení dieťatka.

Takto na diaľku Vám viem doporučiť kým sa vyšetríte premasťovať suchú kožu synčeka Excipialom 3x denne, do kúpeľa pridať olej na zvláčnenie pokožky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas