Prečo sa 10 mesačnému synovi tvoria červené bodky okolo úst?

Zodpovedané
2. máj 2019

Dobrý deň,

môjmu 10 mesačnému synovi sa posledný mesiac vyhadzujú okolo pusinky takéto červené bodky.

Môže to byť reakcia na zúbky?

Alebo sa jedná o alergiu na nejaké jedlo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ide o periorálnu dermatitídu.

Príčinou môže byť zvýšené slinenie dieťatka pri rozvoji zúbkov. Vhodné je umývanie okolia úst a slín iba teplou vodou, bez mydielka a častejšie.
Môžete skúsiť obklady z ovsených vločiek, evidentne zo slabučkého čierneho čaju.

Neviem či mu niečím okolie úst krémujete ale teraz to môže dráždiť, treba používať nemastné krémy - poraďte sa v lekárni.

Niekedy býva periorálna dermatitída aj u atopikov, ale to by postupne mal aj iné prejavy. Ako alergia na jedlo skôr nie ako áno.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas