Prečo sa 3,5 ročnej dcérke opakovane tvoria afty v ústach?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

moja 3,5 ročná dcéra má stále afty v ústach. Prejdú a po pár dňoch sa jej znovu urobia. A to niekedy aj dve naraz.

Hovorila som to doktorke a vraj má jesť viac mrkvy. Užíva aj vitamín C a rybí oblej.

Prečo sa jej opakovane tvoria afty?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takto opakujúcich sa aftách odporúčam Nutrilon B sirup (vitamíny skupiny B) a Imunoglukan (ten obsahuje aj Cčko takž nemusíte navyše dávať vitamín C) - na posilnenie imunity.

Ak stav bude pretrvávať odporúčam odber krvného obrazu a s-Fe, či dcérka nie je anemická a objednanie sa na imunoalergologického vyšetrenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas