Prečo sa 8 ročnému synovi lúpe koža na chodidlách?

Zodpovedané
24. júl 2019

Dobrý deň,

od januára sa môjmu 8 ročnému synovi lúpe koža na chodidlách, resp. pod veľkým prstom ju má stvrdnutú a praská.

Boli sme na kožnom. Mykózu nemá. Zaberá mu kombinácia - ráno koloidné striebro a večer Canespor. Kortikoidná masť od kožnej lekárky nezabrala vôbec. Uzavreli to tak, že je to alergia (ale netušíme na čo).

Nôžky mu každý deň mastím Excipialom, ale ak vysadím Canespor tak sme za pár dní na tom istom. Nemôžem mu ho dávať dlhodobo.

Prečo sa mu lúpe koža?

Aký prírodný krém by sme mohli vyskúšať?

Nemôže ísť podľa Vás o iné ochorenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

píšete, že to nie je mykoza, ale zaberá mu Canespor, čo je antimykotikum - liek na liečbu mykózy. Takže je potrebné prehodnotiť to s kožnou lekárkou, a povedať jej, že po Canespor je to fajn, že ak ju nepoužívate zhorší sa to.

Potrebné je premazávanie - Excipial je málo, potrebovali by sme niečo hutnejšie, skúste napríklad Belocrem so zinkom - natrieť navečer, dať do ponožiek a spať v nich cez noc.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas