Ročná dcérka má alergiu na bielkovinu kravského mlieka a zvýšený calprotein. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
9. apr 2021

Dobrý deň,

moja ročná dcérka má alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Obidve máme bezmliečnu diétu, lebo ešte dojčím. Polepšilo sa jej.

Pred dvomi týždňami mala hnačku aj viackrát za deň. Bola zelená, žltá s hlienami a krvou. Lekárka jej pozerala stolicu a mala dosť zvýšený calprotein 2100.

Čo to znamená?

Kázala mi dieťa odstaviť a dávať Neocate, no ona to nechce jesť. Celkovo papá málinko, väčšinou len zobká.

Aký mám zvoliť ďalší postup?

Inak je dcérka v poriadku.Hlieny a krv už zmizli, no sem tam má redšiu stolicu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som Vám vôbec neodporúčala odstaviť dieťatko.

Pri takomto výsledku by som dieťa odoslala na gastroenterológiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas