Skoro 5 ročný syn má teplotu bez iných príznakov. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

syn bude mať v lete 5 rokov a v sobotu poobede začal teplotovať. V nedeľu 38,6 - 38,9°C a v noci mal 39°C. Striedala som Nurofen a Panadol.

Napadol ma hneď koronavírus, ale sme len doma. Von chodíme iba na záhradu. Tam sa stretávame iba so svokrom a jeho ženou, ale žiadne blízke kontakty medzi nami nie sú. Občas za nimi deti odbehnú, ale nič viac.

V stredu alebo vo štvrtok zjedol dva nanuky. V piatok, keď muž polieval na záhrade úrodu, tak sa syn mágal vo vode.

Dnes mal teplotu tak 37,7°C a poobede o 16.30 hodine 38,5°C. Teraz večer 38,7°C. Behá, naháňa sa s bratom a vyzerá tak ako inokedy. Trochu menej zje, ale sladké a chipsy pýta. Dnes som mu testovala moč testovacím prúžkom a bol ok.

Zajtra zavolám doktorke, či sa máme objednať na test Covid.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepredpokladám, že by mohlo ísť o infekciu koronavírusom.

Avšak vyšetrenie lekárom pri teplotách nad 38 stupňov C počas 3 po sebe idúcich dní Vám určite odporúčam.

Minimálne nech sa pani doktorke ukáže (pozrie do hrdla, popočúva, prípadne zoberie CRP z prsta). Tá zhodnotí, či jej to pripadá ako viróza alebo ako niečo bakteriálne.

Mne z Vašich informácii skôr príde ako nejaká viróza.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas