Spôsobuje stafylokok teplotu aj pri nízkom CRP?

Zodpovedané
3. jún 2019

Dobrý deň,

moja dcérka prišla v pondelok zo škôlky so zvýšenou teplotou. Teplotu mala aj v utorok, potom už nie. V utorok som s ňou bola u lekárky a CRP mala 5. Dýchanie mala čisté, len trošku červené hrdlo. Vzala jej výtery a z nich vyšiel zlatý stafylokok. Dostala Pamycon. Dnes ráno mala znovu teplotu.

Koľko dní môže mať teplotu?

Dá sa stafylokok úplne vyliečiť?

Spôsobuje stafylokok teplotu aj pri nízkom CRP?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko CRP je nízke pôjde skôr o virózu a Staphylococcus v nose je iba sprievodný nález.

Teplota môže pri virózach trvať rôzne dlho, v sezóne pokojne aj 7 dní. Dávajte od teploty podľa hmotnosti, dcérku dobre hydratujte, Pamycon do nosa naďalej - ten je určený na "zničenie" Staphylococca.

Či sa dá Staphylococcus vyliečiť? Áno. Niektoré deti sú však nosičmi a teda vo výteroch sa bude nachádzať stále.

Ak však nie je vysoká zápalová aktivita svedčiaca pre akútne bakteriálne ochorenie, antibiotiká celkovo sa neodporúčajú iba kvôli výsledku výteru.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas