Sú proteínové nápoje škodlivé pre 15 ročného chlapca?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

môj 15 ročný syn začal chodiť cvičiť a začal piť proteínové nápoje. Cvičiť chodí 3x do týždňa a po cvičení si dá proteínový nápoj.

Je vhodné v jeho veku piť takéto nápoje?

Sú škodlivé na mladý organizmus?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na proteínových nápojoch nevidím nič zlé, ak neobsahujú žiadne zakázané látky. Je to "iba" väčšia bielkovinová nálož, ktorú syn nie je schopný prijať v strave.

Je iba veľmi málo zriedkavých genetických ochorení, pri ktorých by pitie takýchto nápojov mohlo spôsobiť zdravotné komplikácie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas