Trojročnú dcérku bolí po stolici zadoček. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
9. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej trojročnej dcérky, ktorá sa už asi dva týždni po stolici sťažuje, že ju bolí riťka. Vždy sa jej opýtam, či ju bolí, alebo štípe. Ona mi tvrdí, že boli a ako keby až vo vnútri. Riťku má čistú, vôbec nie je červená a ani zaparená.

Stolicu má pevnú, niekedy väčšiu, niekedy menšiu. Sťažuje sa tak či tak.

O aký problém by mohlo ísť?

Bolo by vhodné zaniesť stolicu na rozbor

Ďakujem

Dobrý deň,

bolí ju preto, lebo je stolica pevnejšia, treba ju krémovať masťou Faktu z lekárne. Zvýšiť príjem tekutín a po každej stolici umyť vodou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas