Trojročný synček má aftóznu stomatitídu. Môže si dať po antibiotikách Zinnat mlieko?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Dnes prišli výsledky a borelióza sa nepotvrdila. Trojročný synček má aftóznu stomatitídu, tak od nedele neprijal žiadnu stravu. Pije len tekutiny.

Môže si dať po antibiotikách Zinnat mlieko?

Je v poriadku, keď od pondelka nemal stolicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže si dať mlieko. Ak už nemá stolicu 5 dní (hoci nejedol), skúsila by som mu dať slivkovú šťavu a čipku do zadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas