Upraví sa štvormesačnému synovi zležaná hlavička?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štvormesačného synčeka, ktorý má trošku zležanú hlavičku. Stále ho polohujem a aj on sám pri spánku si strieda z jednej strany na druhú.

Je šanca, že sa mu hlavička upraví?

Keď je na brušku, alebo leží na chrbte, tak hlavičku drží rovno a aj točí do strán. Keď ho držím na rukách chrbtom ku mne, tak ju stále má naklonenú do ľavej strany.

Treba to riešiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak točí do oboch strán a pekne pasie koníčky, tak nie je potrebná neurologická konzultácia skrz tohto.

Čo sa týka hlavičky, to musí vidieť lekár a určite či je to na konzultáciu na korekčné ortézu - helmu, alebo je to v štádiu že sa upraví sama.

Dávajte vitamín D poctivo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas