V ktorom týždni odporúčate prvé povinné očkovanie bábätka?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania.

V ktorom týždni odporúčate prvé povinné očkovanie bábätka?

Je dobré, aby sa hneď v ten deň bábätku dala vakcína proti rotavírusom?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie je možné v 3. mesiaci života dieťatka. Najskôr v 10. týždni veku dieťatka.

Očkovanie proti rotavírusu je možné od 6. týždňa života dieťaťa, takže môže byť pri povinnej očkovacej návšteve.

Je to tak na Slovensku bežné, nespôsobuje to nežiadúce účinky a ani "nápor" na imunitu v zmysle, že by sa nevytvorili protilátky ako by sa mali. Vidím v tom plus, že s dieťaťom nemusíte chodiť k lekárovi znovu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas