Z čoho má 8 ročný syn zvýšený fibrinogén?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

8 ročnému synovi brala doktorka tri týždne dozadu krv po prekonaní Covidu-19. Vyšla mu zvýšená hladina fibrinogénu. V čase odberu mal aj nádchu a CRP 42.

Môže fibrinogén súvisieť s tým, že bol chorý v čase odberu?

Máme sa skôr zamerať na zrážanlivosť krvi a ísť na hematológiu?

Hodnotu D - dimér mal v norme.

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko bol aktívne chorý, určite by som opakovala odber o mesiac a rozhodla by som sa podľa výsledkov.

Zvýšená hladina fibrinogénu sa nemusí na kontrolnom odbere opakovať, ak bude odber mimo aktívneho ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas