Z čoho má dojčená mesačná dcérka zelenú stolicu?

Zodpovedané
19. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má viac ako mesiac a je plne dojčená. Viac ako týždeň má zelenú stolicu. Pekne papá a je spokojná.

Z čoho to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zelené sfarbenie stolice u plne dojčeného dieťaťa nemusí znamenať žiadny príznak ochorenia, či neprospievania. Býva prítomný aj u zdravých detičiek. Môže to ovplyvniť strava mamičky, ale aj menenie sa bakteriálneho osadenia gastrointestinálneho traktu.

Ak je dcérka spokojná a priberá, tak takéto sfarbenie stolice nie je vôbec nutné riešiť ani sa ním znepokojovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas