Z čoho má moje dieťa podráždenú pokožku?

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobrý deň,

moje dieťa má už druhý týždeň podráždenú pokožku na brušku a v bedrovej časti.

Ide o alergiu alebo zapareninu?

Môže to mať z plienok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko je to priamo v oblasti naliehajúcu plienkou na telo, tak môže ísť o reakciu na plienku. Nemenili ste plienky?

Ale môže byť, že dieťatko bolo dlhšie v pocikanej plienke, v teple, malo teplé pančušky, nemusí hneď ísť o reakciu na plienku.

Nateraz by som kožu dobre natrela kalciovou masťou a prestriedať s ung. Yecoris (rybacia masť).

Zvážila by som zmenu plienok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas