Z čoho môže mať ročný synček červené fľaky na tele?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

syn má čerstvý 1 rok a jeden deň mal teplotu 38°C. Myslela som, že mu idú zuby. Asi o 2 dni mu začal suchý kašeľ a zapálili sa mu očká. Dostal ATB kvapky. V ten deň sa mi vysypal po celom tele, ako keby žihľavka, červené fľaky rôznej veľkosti, niektoré s drobnymi pupáčikmi. Vyrážka postupne zmizne a znova sa objavuje rôzne po tele.

Dala som mu Fenistil kvapky a myslím, že to pomohlo. Problém je, že už to trvá 5 dni. Z toho jeden deň bol úplne bez vyrážok aj bez Fenistilu, potom mu to však vybehlo zase.

Môže to byť aj zo stravy?

Tieto dni mi ani nechce jesť. Skôr sa len dojčí. Dnes však zjedol aspoň ovocnú kapsičku.

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o urtiku (žihľavku) pravdepodobne pri vírusovom ochorení dýchacích ciest. Je to u detí pomerne častý nález.

Liečba Fenistil kvapkami je správna + ostatných symptómov podľa nálezu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas