4 roky sa neúspešne snažíme o dieťa. Ako ďalej?

Zodpovedané
21. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Jedno dieťa sme počali prirodzene. Tehotenstvo a aj pôrod boli bezproblémové. O druhé dieťa sa snažíme už štvrtý rok a nedarí sa nám.

Za sebou máme tri neúspešné IUI. Z každého IVF bolo viac ako 15 folikulov, ale vždy len 1 - 2 vajíčka. Vkladalo sa jedno a negatívny výsledok.

Párová genetika v poriadku, hematológia v poriadku. Aby sa niečo potvrdilo, tak ešte treba jedno z troch vyšetrení po 12 týždňoch. Výsledky z centra sú ok. Spermiogram - počet a rýchlosť na jednotku, len morfológia.

Už skoro rok som od toho všetkého opustila, lebo mám pocit, že v centre sa darilo tým, čo majú problém.

Mohli by ste mi pomôcť a nasmerovať ma?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň prajem, určite nemá význam čakať. Nepoznám Váš vek ale mali ste veľmi slabý vývoj embryí. Vhodné je poradiť sa s lekárom, ktorý pozná Váš zdravotný stav a zvážiť opakovanie cyklu IVF / zvážiť typ protokolu, dávku liekov a podobne/. Ak by ste chceli doplniť vyšetrenia, tak je na zváženie PCT a priechodnosť vajíčkovodov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič