Mám šancu otehotnieť, keď mám zvýšený testosterón?

Zodpovedané
8. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Užívala som Inofolic a normálne vitamíny, keďže sa nám nedari počať. Mám 36 rokov a za sebou dve operácie platničky.

Pri poslednom menzese som bola na odber krvi u gynekológa. Výsledkom nerozumiem, ale mám sa objednať na endokrinológiu. Mám zvýšený testosterón. V prsníku mám nezhubný nádor, ktorý sa zväčšil. Nesmiem brať hormonálnu liečbu.

Mám ešte šancu otehotnieť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

začína Vás trochu tlačiť vek, preto nie je vhodné veľmi odkladať tehotenstvo.

Po endokrinologickej kontrole navštívte prosím centrum asistovanej reprodukcie, kde si dohodnete možnosti otehotnenia.

Testosterón je najčastejšie vyšší pri syndróme polycystických ovárií. Pri vyššom testosteróne je možné otehotnieť.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič