Môže lubrikačný gél brániť otehotneniu?

Zodpovedané
4. máj 2019

Dobrý deň,

s manželom sa intenzívne snažíme o bábätko pol roka. Predtým sme 10 rokov praktizovali prerušovaný styk ako formu ochrany pred otehotnením.

Ovuláciu mávam aj potvrdenú lekárom, menštruáciu pravidelnú.

Môže nám v otehotnení brániť lubrikačný gél?

Používame ho pri každom styku, lebo mám problém s vlhkosťou. Bez neho to proste nejde.

Stačí mať styk v období ovulácie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné si skontrolovať lubrikačný krém, či neobsahuje spermicídy. Sú to látky, ktoré zabíjajú spermie.

Žiadajte v lekárni lubrikačný krém, ktorý je vhodný pre páry so snahou otehotnieť.

Ak sa nepodarí otehotnieť do roka, potrebné je realizovať testy na plodnosť. Pohlavný styk je vhodné mať hlavne v dobe ovulácie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič