Ak by som chcel začať investovať do akcií, musel by som podávať daňové priznanie?

Zodpovedané
29. dec 2023

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Ak by som chcel začať investovať do akcií a podobných investícií, musel by som podávať daňové priznanie?

Musel by som ho robiť sám?

Ak áno, tak ako si ho mám spraviť?

Musím urobiť aj z môjho zamestnania a aj z tých dividend z akcií?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od konkrétnych operácii, ktoré by nastali. DP si podávate sám, všetky príjmy zahrniete do DP typu B, kde uvediete aj príjem zo zamestnania a aj všetky zdaniteľné príjmy.

Prikladám Vám link, kde máte rôzne investície rozdelené a podrobnejšie popísané:
https://www.finax.eu/sk/blog/kompletny-prehlad-...

S prianím pekného dňa,
Lenka