Ak by som dala výpoveď zo zdravotných dôvodov, budem mať nárok na podporu?

Zodpovedané
12. dec 2023

Dobrý deň,

momentálne som PN.

Ak by som dala výpoveď v práci zo zdravotných dôvodov, budem mať nárok na podporu (6 mesiacov)?

Kritéria spĺňam. Čakám na rozhodnutie invalidného dôchodku.

Ak by mi bol schválený čiastočný invalidný dôchodok a pôjdem na podporu, budem ju dostávať (6 mesiacov) plnú sumu ako mám?

Alebo sa z nej strhne suma invalidného dôchodku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám schvália invalidný dôchodok s mierou poklesu schopnosti pracovať o 70 % alebo menej ako 70 % a ste zamestnaná, pričom zo zamestnania vyplýva povinné poistenie v nezamestnanosti, môžete mať po ukončení pracovného pomeru nárok na dávku v nezamestnanosti.

Nárok na dávku v nezamestnanosti zaniká z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %.

Výšku dávky v nezamestnanosti by ID nemal nijako ovplyvniť.

S prianím pekného dňa,
Lenka