Ak sa počas trvania rodičovskej dohodnem so zamestnávateľom na ukončení pomeru dohodou, zaniká mi dňom ukončenia pomeru aj rodičovská dovolenka?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Ak sa počas trvania rodičovskej dovolenky dohodnem so zamestnávateľom na ukončení pracovného pomeru dohodou (zánik pracovného miesta), zaniká mi dňom ukončenia pracovného pomeru aj rodičovská dovolenka?

Viem, že rodičovský príspevok poberám ďalej, len neviem presne ako je to s tou dovolenkou.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skončením pracovného pomeru zanikne aj rodičovská dovolenka. Rodičovskú dovolenku poskytuje zamestnávateľ zamestnankyni/zamestnancovi.

S prianím pekného dňa,
Lenka