Aké bude moje rozhodujúce obdobie na výpočet dávky?

Zodpovedané
22. jún 2023

Dobrý deň,

01/2024 by som mala nastúpiť na materskú. 31.9.2023 končím v zamestnaní z organizačných dôvodov.

Aké je pre mňa rozhodujúce obdobie na výpočet materskej dávky, keď som pracovala u toho istého zamestnávateľa 6 rokov?

Mala by mi plynúť ochranná lehota?

Ďakujem

Dobrý deň,

materské budete mať priznané v ochrannej lehote, rozhodujúce obdobie sa určí vzhľadom ku dňu ukončenia nemocenského poistenia k 30.09.2023.

Rozhodujúce obdobie býva predchádzajúci rok = rok 2022, keďže pracovná zmluva trvala po celý rok 2022, bola uzatvorená skôr. Znamená to, že materské budete mať určené z príjmu ktorý ste dosiahli v roku 2022.

S prianím pekného dňa,
Lenka