Aké percento čiastkového základu dane sa uplatní pri výpočte môjho daňového bonusu?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom výpočtu daňového bonusu na dieťa za druhý polrok, teda od 1.7.2022 - 31.12.2022. Mám deti vo veku 4 a 5 rokov, tretie sa narodilo v septembri 2022.

Bude sa v mojom prípade uplatňovať pri výpočte 27% alebo 34% čiastkového základu dane?

Ďakujem

Dobrý deň,

v Ročnom zúčtovaní alebo pri podaní DP 2022 2/polrok:

  • Za mesiace júl až august = daňový bonus 2 deti x 2 mesiace x 70 eur, najviac však 27 % z 2/6 z polovice základu dane za rok 2022.
  • Za mesiace september až december = daňový bonus 3 deti x 4 mesiace x 70 eur, najviac však 34 % z 4/6 z polovice základu dane za rok 2022.

Nech sa darí

S prianím pekného dňa,
Lenka