Ako dlho trvá ochranná lehota?

Zodpovedané
14. sep 2023

Dobrý deň,

bola som zamestnaná na pracovný pomer v termíne august 2022 až 1.8.2023. V júli 2023 som vykonávala 5 dní prácu na dohodu o vykonaní práce, ale môj pracovný pomer trval ďalej až do 1.8.2023. Koncom augusta 2023 som zistila, že som tehotná.

Som stále v ochrannej lehote pre tehotenské a materskú, aj napriek tej DPP z júla 2023, ktorá bola vyplatená v auguste 2023?

Po 1.8.2023 som už žiadnu prácu nemala.

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko ste otehotneli do pol roka od skončenia pracovného pomeru a pracovný pomer trval dlhšie ako 270 dní, budete mať nárok na tehotenské/materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka