Akú sumu si môže manžel uplatniť v daňovom bonuse na deti za rok 2022?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom daňového bonusu na deti. Manžel je SZČO. Za rok 2022 mal hrubý príjem 12 310 eur, výdavky 9 745,98 eur, z toho odvody 2 359,98 eur. Máme 3 deti vo veku 5, 8 a 11 rokov.

Akú sumu si môže manžel uplatniť v daňovom bonuse na deti za rok 2022?

Ďakujem

Dobrý deň,

za 1. polrok 806,04 eur, za 2. polrok 806,04 eur.

Za 2. polrok po novom by Vám vyšiel nižší nárok ako po prepočte po starom. Na FS už fungujú v tlačivách DP aj prepočty DB, automaticky vypíše za 2. polrok výhodnejší prepočet. Odkontrolujte si to cez ich formuláre.

S prianím pekného dňa,
Lenka