Bola som v ochrannej lehote?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

1.7.2023 som nastúpila do roboty, ale sa mi nepáčilo. 3.7.2023 som nastúpila na PN, ktorá trvala až do 31.7.2023. V práci mi ukončili pracovný pomer v skúšobnej dobe k 3.7.2023.

Pri zaevidovaní na úrade práce pani divne reagovala a povedala mi, že nevie či spĺňam podmienku v ochrannej lehote. A 3.7.2023 trval pracovný pomer a ja som bola na PN a ukončenie v skúšobnej dobe prebehlo vlastne počas PN.

Budem mať nárok na podporu?

Podmienku na podporu spĺňam - pracovala som 6 rokov nonstop.

Ďakujem

Dobrý deň,

pani na úrade asi myslela na niečo iné, keď ste splnili podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky. Možno myslela lehotu prihlásenia sa do evidencie.

Ak občan požiada o zaradenie po uplynutí 10 kalendárnych dní odo dňa ukončenia zamestnania, príp. PN, bude zaradený dňom osobného podania žiadosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka