Bude mi materská vypočítaná z 90 dní u nového zamestnávateľa?

Zodpovedané
1. okt 2023

Dobrý deň,

od 5.9.2023 som nastúpila ma MD s tým, že do 31.5.2023 som bola zamestnaná u starého zamestnávateľa. Od 1.6.2023 - 31.8.2023 som sa zamestnala v inej firme, teda podmienka 90 dní u nového zamestnávateľa je splnená.

Bude mi materská vypočítaná z týchto 90 dní u nového zamestnávateľa, aj keď prechod medzi zamestnaniami bol zo dňa na deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, materská bude vypočítaná z nového zamestnania. U nového zamestnávateľa sa platilo na nemocenské poistenie viac ako 90 dní.

SP môže posúdiť, či nešlo o špekuláciu.

S prianím pekného dňa,
Lenka