Bude mi teraz vyplácaná materská a aj tehotenský príspevok?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

po vyštudovaní SŠ od júla 2020 - apríl 2021 mi trval pracovný pomer na určitú dobu. V apríli som aj nastupovala na materskú s prvým dieťaťom. No v tej dobe mi nevyšla žiadna suma materského, pretože mi chýbalo pár dní do odpracovaných 270 dní. V máji syn dovŕši 3 roky a mne skončí rodičovská. V júni nastupujem na ďalšiu materskú, keďže som znovu tehotná.

Od januára 2024 schválili vyplácanie materskej aj ženám, ktoré ukončili strednú školu. K tomu som bola nemocensky poistená teraz 3 rokov počas rodičovskej, keďže zamestnávateľom bol štát.

Bude mi teraz vyplácaná materská a aj tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, pokiaľ Vám skončil pracovný pomer, tak poberáte síce rodičovský príspevok, ale nie ste na rodičovskej dovolenke. Štát za Vás platí dôchodkové a zdravotné poistenie. Nie ste nemocensky poistená.

Ak ste ukončili pred strednú školu viac ako pred dvomi rokmi, tak toto obdobie štúdia sa Vám nezapočíta.

S prianím pekného dňa,
Lenka