Bude mi vyplácaný rodičovský príspevok v prípade, keď nenastúpim do práce a syn bude v jasliach?

Zodpovedané
21. dec 2023

Dobrý deň,

máme 22-mesačného syna, ktorý je veľmi aktívny. Chceli by sme mu dopriať spoločnosť detí a na 4 - 5 hodín ho umiestniť do súkromných jasiel. Cena je v tomto prípade 420 až 460 EUR, ktoré by som chcela hradiť z RP a rodinných prídavkov.

Bude mi rodičovský príspevok vyplácaný aj v prípade, že nenastúpim do práce a zostanem doma až do 3 rokov, ale syn by navštevoval jasle už od tohto veku na pol dňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

rodičovský príspevok budete naďalej poberať do troch rokov veku dieťaťa aj vtedy, keď budete s dieťaťom doma, dieťa bude v škôlke, v jasliach a vy budete doma, alebo budete v práci.

S prianím pekného dňa,
Lenka