Budem mať nárok na dôchodok?

Zodpovedané
4. okt 2023

Dobrý deň,

pred materskou dovolenkou som pracovala len pár rokov. O pár mesiacov mi končí materská po 3 deťoch a nastala situácia, že nenastúpim do zamestnania. S manželom nám vyhovuje, keď som ja v domácnosti.

Budem mať nárok na dôchodok?

Stačí si doplatiť dôchodkové poistenie, aby bolo splnených 15 rokov platenia?

Započítavajú do tých 15 rokov len skutočne odpracované roky?

Ak by stačilo len doplatiť dôchodkové poistenie, dostávala by som aspoň minimálny dôchodok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ budete dobrovoľne nezamestnanou osobou, môžete sa dobrovoľne poistiť na dôchodkové poistenie. Na dobrovoľné dôchodkové poistenie nie je ale možné prihlásiť sa spätne.

https://www.socpoist.sk/kto-som/dobrovolne-pois...

S prianím pekného dňa,
Lenka