Budem mať nárok na PN, keď si nenájdem prácu?

Zodpovedané
14. jún 2023

Dobrý deň,

momentálne som do februára 2024 na rodičovskej dovolenke. Pracovný pomer mi skončil 31.8.2020. Podporu z predošleho zamestnania som si vyčerpala, keď som bola zaevidovaná na úrade práce pred materskou dovolenkou, ktorá mi začala 1.1 2021.

Aké mám možnosti v prípade, že si nenájdem prácu a budem musieť byť znova zaevidovaná na úrade práce?

Mám nárok na PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte aktívne nemocenské postenie, nie je nárok ani na platenú PN. Nebudete mať nárok ani na podporu v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka