Budem mať nárok na rodičovský, keď dcérku nevezmú do škôlky?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

žiadala som o prijatie dcérky do škôlky v obci, kde nemáme trvalý pobyt.

Môžem teraz v auguste žiadať o prijatie v obci s trvalým bydliskom?

Ak mi ju nezoberú, budem mať nárok na RP?

3 roky mala v júni.

Ďakujem

Dobrý deň,

podáte žiadosť o prijatie dieťaťa na školský rok 2023/24, pričom ak nebude prijatá, budete si môcť uplatniť nárok na predĺžený rodičovský príspevok od septembra 2023, nakoľko vek 3 roky dovŕšila pred 1.9.2023. Preukážete sa rozhodnutím zo spádovej MŠ o neprijatí dieťaťa.

Žiadosť o prijatie dieťaťa sa síce podáva v čase od 1.5 do 31.5., ale prihlášku môžete podať aj v auguste. Resp. počas školského roka, pokiaľ to MŠ akceptuje.

S prianím pekného dňa,
Lenka