Budem mať nárok na rodičovský príspevok?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

nemám nárok na materskú kvôli tomu, že som nemala odrobených toľko dní. Otehotnela som v dobe, keď som bola nezamestnaná.

Budem mať nárok na rodičovský príspevok?

Aké mám možnosti?

Známa si doplácala v SP dni nemocenského poistenia a dostávala materské.

Ďakujem

Dobrý deň,

dobrovoľné nemocenské poistenie vzniká odo dňa prihlásenia sa na dobrovoľné poistenie, spätne nie.

Pokiaľ nemáte nárok na materské, budú Vám vyplácať rodičovský príspevok (v nižšej čiastke) odo dňa narodenia dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka