Budem mať nárok na tehotenské?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som zistiť či budem mať nárok na tehotenské. Po RD som 8.8.2022 nastúpila do práce. Pracovný pomer mi trval počas RD a naďalej aj trvá. Termín pôrodu mám 8.7.2023.

Budem mať teda nárok na tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže Vám pracovný pomer stále trvá, budete mať nárok na tehotenské (aj materské).
Podmienka je, aby ste v posledných dvoch rokoch pred dosiahnutím 13. týždňa tehotenstva (pôrodom) boli nemocensky poistená najmenej 270 dní. To splníte, aj obdobie počas RD sa počíta do týchto 270 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka