Budem si môcť požiadať o doplatenie daňového bonusu?

Zodpovedané
7. nov 2023

Dobrý deň,

do augusta som pracovala a poberala daňový bonus ku mzde. Od augusta som nastúpila na materskú dovolenku.

Budem mať nárok na uplatnenie si daňového bonusu za tie zvyšné mesiace september - december v daňovom priznaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení roka môžete požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, kde si môžete uplatniť daňový bonus (DB). Žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára.

Výška DB sa prepočíta podľa celoročného príjmu. Pokiaľ bol príjem vyšší, môže sa doplatniť nárok na DB aj na mesiace, za ktoré nebol DB vyplatený. Alebo si podáte daňové priznanie a v ňom o DB požiadate vo vypočítanej výške podľa Vášho príjmu.

S prianím pekného dňa,
Lenka