Dá sa opraviť mzdový list?

Zodpovedané
10. máj 2024

Dobrý deň,

v roku 2023 som bola PN. Momentálne som tehotná a materskú mi budú rátať z mesiaca január 2023, keďže od februára 2023 som bola PN. V tomto mesiaci mi avšak zamestnávateľ vyplatil o 600 EUR menej. V súčasnosti po výzvach, ktoré som mu poslala, mi doplatil 600 EUR, ale už v roku 2024 v mesiaci apríl.

Dá sa to nejako riešiť opravovou mzdového listo v SP?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako postupoval zamestnávateľ? Predpokladám, že neopravil mzdu za 01/2023, aj napriek tomu, že mzdu doplatil. V mesiaci apríl, keď Vám doplatil peniaze ste dostali výplatný lístok? Tam by malo byť obdobie uvedené.

S prianím pekného dňa,
Lenka