Dá sa žiadať daňový bonus za zaplatené úroky aj do doby pred refinancovaním?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý deň,

v minulom roku som refinancovala hypotéku do inej banky. Viem, že refinancovaním mi nárok na daňový bonus za zaplatené úroky zaniká. Mňa však zaujíma, čo s tou časťou hypotéky, ktorá spadala ešte pod prvý úver. Od januára do júla som mala ešte úver vo VÚB banke. Domov mi neprišiel žiaden výpis, v IB nájdem len k údaje k bežnému účtu. Hypotéka ako keby ani neexistovala, predtým som vždy mala výpis v IB.

Dá sa žiadať daňový bonus za zaplatené úroky aj do doby pred refinancovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

nebudete mať nárok ani na alikvotnú časť pred refinancovaním. Nebude dodržaná minimálna splatnosť hypotéky, ktorá je 5 rokov.

S prianím pekného dňa,
Lenka