Je výhodnejšie, keď si bonus na dieťa uplatním ja alebo manžel?

Zodpovedané
3. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom daňového bonusu na dieťa. Ja som zamestnaná na dobu neurčitú, ale na konci apríla 2023 som nastúpila na materskú dovolenku, ktorú som poberala do 17.12 2023. Môj hrubý príjem bol 1400 EUR, materskú som poberala vo výške 950 - 1000 EUR. Manžel je SZČO a jeho ročný príjem je cca 21000 EUR.

Pre ktorého z nás je výhodnejšie uplatniť si daňový bonus na dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vám postačí požiadať svojho zamestnávateľa o Ročné zúčtovanie dane. Manžel je ako SZČO povinný podať daňové priznanie. V ňom si uplatní nárok na daňový bonus a môže si započítať aj Váš príjem, ktorý zdokladuje Vašim Ročným zúčtovaním dane.

S prianím pekného dňa,
Lenka