Kedy najneskôr môže manžel požiadať o materské?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

manžel pôjde na materskú a ja naspäť do práce. 31.7.2025 bude mať náš drobec tri roky a rátame, že nástup cca 2/2025.

Kedy najneskôr môže manžel požiadať o materské?

Viem, že je to 28 týždňov, ale to by vychádzalo už niekde v januári (1/2025).

Je možné, aby išiel až začiatkom februára?

Ďakujem

Dobrý deň,

otec dieťaťa by mal začať poberať materské najneskôr 28 týždňov pred dovŕšením troch rokov veku dieťaťa. Najneskôr by mal otec požiadať o materské, ak bude mať dieťa maximálne 2 roky a 5 mesiacov.

Požiadať o materské môže aj neskôr, len sa ukrátiť o časť doby, počas ktorej by mohol materské poberať.

S prianím pekného dňa,
Lenka