Má mama nárok na uplatnenie si príspevku na rekreáciu iba 55% z celej sumy?

Zodpovedané
29. okt 2023

Dobrý deň,

moja mama má nárok na príspevok na rekreáciu. Chystáme sa spolu na dovolenku na Slovensku (mama, ja, manžel a naše dve deti). Dovolenku bude platiť mama a teda to pojde z jej učtu a faktúra bude na jej meno.

Má nárok na uplatnenie si 55% z celej sumy alebo len pomernú časť za seba?

Nežijeme v spoločnej domácnosti.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

iba za seba. Ak sa na rekreácii so zamestnancom zúčastnia aj iné osoby - vnúčata, nevesta, syn, ale nežijú v spoločnej domácnosti, zamestnanec si nemôže uplatniť nárok na príspevok na rekreáciu na základe výdavkov, ktoré by uhradil aj za iné osoby.

S prianím pekného dňa,
Lenka